top of page

İZNİK GEZİSİ VE SAHİLDE ÇADIR KAMPI

BU BİR İSTANBUL DOĞA GEZİSİDİR

 

4 Ağustos Cumartesi günü erkenden yola çıkacağız, 2-3 saatlik bir yolculuk sonrasında kamp alanına varmış olacağız.

İznik Gölü sahilinde bulunan Doğa Muhit Kamp Alanında yeşilliklerin içinde kamp kuracağız, gölün serin sularında yine kamp alanının özel plajında yüzme imkanı bulacağız.

Öğleden sonra Tarihi İznik şehrinde 2 saatlik gezinti yapacağız ve yine gölün serin sularında yorgunluğumuzu atacağız. Gece ise sahilde ateş yakıp, gölü kamp ateşimizle aydınlatacağız.

5 Ağustos Pazar günü göl kenarında yapacağımız kahvaltının ardından dileyenlerle gölü bir de tepelerden görmek için kısa da olsa (1-2 saat) hiking yapabileceğiz, ardından yine bir yüzme molası verip  saat 17:00-18:00 gibi kamp alanından ayrılıp İstanbul doğru hareket edeceğiz.

YEME-ICME:
1. Kamp Alanı aynı zamanda organik köy kahvaltısı sunuyor, dileyenler her iki gün de kahvaltısını kendi getirdikleriyle yapabileceği gibi, köy kahvaltısı alarak da yapabilir (kahvaltı ücreti 30 TL iken etkinliğe katılanlar için 25 TL'ye indirilmiştir)  

2. Aksam yemeği için de yine kamp ateşimizde yanınızda getirdiğiniz ızgara köfte veya sucuğunuzu pişirebileceğiniz gibi gölün ve Kampingin meşhur yayın balığını da deneyimleyebilirsiniz (akşam yemeği yayın balığı ücreti 45 TL iken etkinliğe katılanlar için 40 TL'ye indirilmiştir, diğer yemeklerde de indirim yapılacaktır.)  

 

Etkinlik yaklaşınca ortak kararlar verebiliriz bu konularda...


MALZEMELER:
Çadır (çadırınızın bulunmaması halinde etkinlik sorumlusuna danışınız), uyku tulumu, mat, yürüyüş yapacaklar için ayakkabı, gölde yüzmek isteyenler için mayo, şort, yedek kiyafet,  polar ceket, kafa feneri, kullandiginiz ozel bir ilac varsa yaninizda getiriniz. Faaliyet sorumlusuna bu konuda bilgi veriniz. 

Kamp bölgenin en iyisi olan Doğa Muhit Camping alanındadır...

KAYIT OLMAK İÇİN TIKLAYINIZ...

(Bu bir İstanbul Doğa Sporları Kulübü Derneği Etkinliğidir)

bottom of page